Futbal Tatran

komentáre a videá

Vitajte na stránke tatranspisskevlachy.weblahko.sk v sekcii komentáre a videá

Kluknava - Spišské Vlachy 1 : 0

SPIŠ. Predohrávkou prvého jarného kola sa na futbalovom Spiši zatvorili brány štadiónov. Nasleduje zimná prestávka.

V piatej lige Podtatranskej je z pohľadu spišských zástupcov nelichotivý pohľad. Na chvoste je trojica Spišské Vlachy, Smižany a Helcmanovce.

Derby o jednom góle

Menším potešením sú výkony nováčika z Kluknavy. Ten hostil v domácej rozlúčke rivala zo Spišských Vlách. Pre obe mužstvá to bol nesmierne dôležitý zápas a tri body.

„Posledný zápas bol pre nás náročný. Hralo sa na ťažkom teréne, ale ihrisko bolo výborne pripravené. Derby bolo vyrovnané a bojovným výkonom sme súboj zvládli. Víťazstvo, hoci veľmi tesné, nás nesmierne teší. Súboj to bol o jednom góle, no v 90. minúte sme zažili mierny šok, lebo hráč hostí z troch metrov netrafil prázdnu bránu,“ zhodnotil stretnutie predseda FK Kluknava Ján Richnavský.

Ľubica - Spišské Vlachy 3 : 0

Spišské Vlachy - Helcmanovce 4:0

39 min. gól Jozef Suchý

41. min . gól Zdeno Horváth

60. min. gól Matúš Biroščák

Ofsajd ?  62.min.

68. min.  gól  Lukáš Benko

Vlašanom sa už konečne dobre dýcha

V zostávajúcich zápasoch chcú bodovať.

Smer k lepším časom. Do vlašského tábora sa vrátila herná pohoda.(Zdroj: Jozef Petruška)

SP. VLACHY. S posledným celkom tabuľky sa Spišské Vlachy strelecky potrápili, ale zaslúžene zvíťazili. V zostávajúcich zápasoch chcú bodovať.

V dvanástom kole piatej ligy Podtatranskej pútal pozornosť súboj dvoch spišských mužstiev z chvosta tabuľky.

Vlašania hostili Helcmanovce (4:0), ktoré ešte v jesennej časti neokúsili príchuť víťazstva.

Až na gólové zakončenie všetko v poriadku

Po komplikáciách a problémoch na začiatku súťažného ročníka 2016/2017 sa v MŠK Tatran situácia upokojila.

Po nedeli pribudlo na konto ďalšie víťazstvo a doteraz ich majú Vlašania na svojom konte tri.

„Od prvej minúty sme chceli hrať futbal. Do prestávky sme mali dve čisté gólové šance. Ešteže na konci polčasu sme strelili dva góly. Po zmene strán sme pokračovali v rovnakom trende. Snaživí hostia mali náznak jednej šance, u nás celé mužstvo podalo výborný výkon. Vlastnou nemohúcnosťou to skončilo len štvorgólovým rozdielom,“ zbilancoval stretnutie tímov z konca tabuľky najskúsenejší hráč Spišských Vlách Pavol Legát.

Do správnych koľají

Keď sa vyhrá, na všetko zlé sa zabudne. Po súboji s Helcmanovcami bola vo vlašskej šatni veľká pohoda a konečne aj spokojnosť.

„Už do polčasu mohlo byť 'vymaľované' – 5:0 resp. 6:0. Nakoniec bolo po jednoznačnom priebehu len 4:0. Využili sme len tretinu šancí a konečne sa dobre dýcha po zápase. Aj keď nám ešte hra nejde, výsledok s Helcmanovcami potešil. Mali sme ťažkú jeseň, no verím, že sa z toho dostaneme. Futbal naďalej v Spišských Vlachoch bude pokračovať. Chýbajú nám body, ale všetko sa dostane do správnych koľají. Bodov na rozdávanie nemáme a prajeme si, nech je jarná časť lepšia. Ešte nás čakajú dva náročné majstráky v Ľubici a Kluknave. Verím v bodík, utópiou by bol zisk šiestich,“ pozitívne hodnotil situáciu v klube šéf vlašského futbalu Vladimír Baloga.

Spišské Vlachy - Levoča 0:2

19.min gólová príležitosť

36.min.  gól  Michal Kašper

90.min. gól  Michal Kašper

Päťgólová nádielka Prakoviec

Po vysokom víťazstve sú zverenci trénera Jozefa Zmija na piatom mieste.

Inkasovali až päť gólov. Vlašania na ihrisku v Prakovciach vyšli gólovo a bodovo naprázdno. (Zdroj: Jozef Petruška)

PRAKOVCE. Deviate kolo 5. futbalovej ligy Podtatranskej bolo bohaté na góly.

Už v sobotňajšom prológu v Prakovciach, kde sa predstavili Spišské Vlachy ich padlo dokopy päť. A všetky do brány hostí.

Jednoznačný priebeh

Deviate kolo piatoligovej podtatranskej súťaže odštartovalo v prvý októbrový deň na prakovskom štadióne. Domáci diváci odchádzali domov maximálne spokojní.

Videli päť utešených gólov a to ešte domáci mohli zopár pridať.

„Ak mám pravdu povedať, hrali sme proti slabšiemu súperovi. Vyšli nám gólové šance a to ešte sme nastrelili tri žrde. V druhom polčase po kondičnej stránke Vlašania úplne odišli. Celkovo to bol však veľmi slušný zápas s dobrým rozhodovaním trojice arbitrov. Takto nejako by som si predstavoval majstráky v našom regióne. Aj keď bola vysoká prehra, na oboch stranách veľká pohoda počas, ale aj po zápase. Veď o tom je futbal,“ povedal po zápase tréner FK Prakovce Jozef Zmij.

Jesenná spokojnosť

Prvým jesenným prekvapením zo Spiša boli výkony a výsledky futbalistov Levoča. Teraz sa k ním pridali Prakovčania. Po víkende sú na veľmi dobrom piatom meste, keď od druhého miesta ich delia len tri body.

Najbližšie ich čaká skúška ohňom, keď sa predstavia na pôde prvého Popradu B, ktorý sa v Smižanoch postaral o najväčšie prekvapenie kola.

„S doterajšími výsledkami som spokojní, no stále je čo zlepšovať po hernej stránke. Čo budem hovoriť – máme mladý káder a chlapci cez víkend si užívajú. Oni nepozerajú na to, že v nedeľu majú zápas. Iné aktivity majú prednosť pred futbalom, ale za výkon proti Vlašanom ich musím pochváliť. Už v Ľubici sme hrali slabšie, ale opäť dobre rozhodovali rozhodcovia a tam sme nevyužili šance a mohli sme bodovať. Doteraz s jesennou časťou je v Prakovciach spokojnosť. Treba to však potvrdiť aj dobrým výsledkom v Poprade B, kde to bude veľmi náročné,“ dodal Jozef Zmij z Prakoviec.

Spišské Vlachy - Smižany  2:1

31. min. Prvý gól Jozef Suchý

32. min.  Dávid Labaš 1.ŽK

40.min  Zranený hráč hostí Radovan Skokan

41.min. Dávid Labaš ČK

66.min gól Tomáš Šefčík 2:0

74.min gól Marek Gajdoš  2:1

Sp.Vlachy - Nálepkovo  0:4

11.min po chybe Benka gól Jerguš Gál

39.min skvelý zákrok brankára gól Jozef Ondrejka

64. min. po ďalšej chybe Michal Munnich

86. min Vladimír Žonda

P. VLACHY. Nováčik v 5. lige Podtatranskej pre súťažný ročník 2016/2017 sú futbalisti Spišských Vlách.

Pred ich štartom do novej sezóny sa toho veľa narozprávalo, našpekulovalo a popísalo.

Vlašania mali v úmysle odkúpiť licenciu do vyššej súťaže. Nič z toho sa nestalo a Vlašania bojujú o piatoligové body.

Odchod Pulena a veľa otáznikov

Vlašania vyššiu súťaž nehrajú a v piatoligovej partii majú za sebou už šesť kôl. V nedeľu v spišskom derby hostili Nálepkovo. Už polčasový výsledok 0:2 vyzeral pre domácich hrozivo.

Nálepkovčania boli v koncovke maximálne efektívni, zatiaľ čo domáci sľubné šance nevyužili.

S prehľadom hrajúci hostia ešte po zmene strán pridali dva presné zásahy a s prehľadom si z vlašského trávnika brali všetky body.

„Brankár Pulen odišiel do Rožňavy a tak možno povedať, že sa skončila jedna etapa vlašského futbalu. Hráčom sme dorovnali časť financií, skladáme nové mužstvo a bojujeme o prvé víťazstvo. Nemožno chlapcom uprieť bojovnosť a snahu. Je to už na nervy, čo všetko my dokážeme v zápasoch pozahadzovať. Narobíme sa na každú šancu, máme už na dosah gól, no nie a nie ho dať. Už neviem, či mám kričať, zlostiť sa, zúriť, alebo radšej povzbudiť našich hráčov,“ uviedol v rozhovore počas zápasu šéf vlašského futbalu Vladimír Baloga.

Po prvom polčase ale aj z celkovej situácie veľa optimizmu z neho nesršalo.

Majú už v Tatrane Spišské Vlachy najhoršie za sebou a situácia v klube sa stabilizovala?

„Momentálne ťažko k tomu zaujať stanovisko. Vidíte, čo sa deje vo futbale na východe Slovenska, napríklad v Moldave. Tiež si kladiem otázku, či dohráme jeseň,“ odpovedal Vladimír Baloga.

Spišské Vlachy - Spišská Belá  2:1

61.min gól Dávid Labaš

70.min gól Jozef Suchý   2:0

72.min gól Marek Milaňak

Sp.Vlachy - Poprad B  0:6

12.min. Gól Marko Lukáč

64.min. gól Roman Konečný

70.min. gól Marko Lukáč

75.min. gól Michal Mičko

83.min. gól Viktor Maťaš

89.min gól Norbert Jochman

Spišské Vlachy - Kluknava  1:1

20.minúta  - gól Tomáš šefčík

46. minúta - gól Marek Belej

Spišské Vlachy - Rožňava 1: 4